Wierzyliśmy, że się uda

Festyn pod hasłem Razem dla Miśka już za nami. Chociaż wiadomym było że angażujemy się z mocnym przesłaniem: Razem możemy dużo ! to i tak przygotowania do tej akcji kosztowały nas wiele stresu. A to przede wszystkim w związku z obawami – jakaż to będzie pogoda 4 listopada. Deszcz, który padał calutki  dzień wcześniej mógłby wiele napsuć. Ale w sobotę deszcz usunął się w inne rejony, a nam pozostało jedynie przenikliwe zimno. I tu wystarczyło tylko cieplej się ubrać, bo na miejscu już rozgrzewała nas radość, że damy radę.

Na naszym stoisku pojawiły się różnego rodzaju wytwory starszych, młodszych i najmłodszych mieszkańców naszej wsi w tym wytwory artystyczne, kulinaria i wypieki z przeznaczeniem do sprzedaży, oraz  dostarczone przez naszych mieszkańców słodycze  i owoce do poczęstunku,
a także sadzonki krzewów.

Pojawiły się obrazy ręcznie malowane pt. Mały Miś i Wielka Niedźwiedzica, szydełkowe serwetki i łapacze snów , ręcznie dziergane czapeczki, zakładki do książek ręcznie haftowane, jesienne wianki, okazjonalne kartki ręcznie robione i szkło artystyczne.

Zaangażowaliśmy się w pieczenie ciast, a na miejscu częstowaliśmy świeżo wypieczoną pajdą chleba ze smalcem dwojakiego rodzaju i kiszonym ogórkiem.

Nasi mieszkańcy zaangażowali się w 100% i z tego miejsca wszystkim serdecznie dziękuję.

Podziękowania kieruję też do organizatora – OPS w Walimiu, wspomagającej jednostki – CKiT w Walimiu, mieszkańców pozostałych sołectw i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w to przedsięwzięcie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na profilach facebookowych OPS Walim i CKiT Walim

https://www.facebook.com/opswalim/

https://www.facebook.com/CentrumKulturyITurystykiWWalimiu

 

Mieczysław Sidor – sołtys

Dodaj komentarz