Pan Stanisław Szałański – Nasz Czcigodny Jubilat

Cała nasza wieś świętuje wraz z Panem Stanisławem setną rocznicę jego urodzin. Pan Stanisław urodził się 18 stycznia 1917 r., a w Niedźwiedzicy mieszka już 69 lat.

Wraz ze zmarłą w 2008 r żona Marianną wychowali pięcioro dzieci: 4 córki i jednego syna, doczekali się dziewięcioro wnuków i ośmioro prawnuków. Jubilat mieszka w Niedźwiedzicy z jedną z córek, Panią Hubertą Tytko, której nie trzeba przedstawiać, bo przez wielu lat była Sekretarzem Gminy Walim, a obecnie na zasłużonej emeryturze.

Dzisiejszy Jubilat jest jedynym stulatkiem w Gminie Walim, a z okazji tej pięknej rocznicy przyjął już listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło i  Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. Osobiście, z życzeniami odwiedzili Pana Stanisława włodarze gminy Walim: Wójt Gminy Walim Adam Hausman, Sekretarz Gminy Aleksandra Ignaszak,  Przewodnicząca Rady Gminy Walim Zuzanna Bodurka.. Osobiście życzenia złożył też Kierownik Palcówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

w Wałbrzychu Bartłomiej Grzegorczyk, a Sołtys wsi Niedźwiedzica Mieczysław Sidor. wręczając list gratulacyjny w imieniu mieszkańców wsi życzył wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat życia w zdrowiu i dostatku..

Pan Stanisław jest osobą lubianą i szanowaną; stąd też od tygodnia licznie odwiedzają go sąsiedzi, składają życzenia, wspominają stare czasy, ale też pytają o sposób na długowieczność.

{gallery}100lat{/gallery}{jcomments on}