W Niedźwiedzicy połączono przyjemne z pożytecznym

 

 

Można byłoby powiedzieć, że „starym zwyczajem” , bo to już po raz drugi zorganizowany został kiermasz świąteczny prac wykonanych podczas warsztatów ceramicznych przez nasze dzieci. Warsztaty poprowadziła tak jak w roku ubiegłym Katarzyna Karbownik Urbańska absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – pomysłodawczyni, główny organizator i nauczyciel, no i co najważniejsze nasza mieszkanka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach z wielką radością, tworząc swoje małe dzieła artystyczne. Z niecierpliwością czekały też na dzień – 6 grudnia – Świętego Mikołaja, kiedy swoje dzieła mogły zaprezentować i w części przekazać na charytatywny cel – czyli dołożyć się do remontu naszego zabytkowego kościoła.

Ta bardzo przyjemna i pożyteczna uroczystość, odbyła się zaraz po mszy odpustowej w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja. Świętego – patrona kościoła, patrona wsi i naszego protektora, jak powiedział podczas mszy ksiądz proboszcz Zygmunt Mielczarek. Sołtys wsi Mieczysław Sidor przywitał zgromadzonych gości, przyjaciół, mieszkańców wsi i mieszkańców wsi okolicznych, którzy bardzo licznie przybyli do Niedźwiedzicy

Wśród gości pojawił się Pan Poseł Wojciech Murdzek z rodziną, Wójt Gminy Walim Pan Adam Hausman z żoną, Burmistrz Szczawna-Zdroju Pan Marek Fedoruk, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradców DODR w Wałbrzychu Pan Krzysztof Borsuk, konserwator dzieł sztuki Pani Anna Kościów z rodziną, Dyrektor Centrum Kultury w Walimiu – Paweł Brzozowski, radni rady gminy Walim i sołtysi sąsiednich wsi z rodzinami.

Rodzice małych artystów zajęli się przygotowaniem oprawy technicznej kiermaszu oraz poczęstunku dla wszystkich, którzy nas odwiedzili , wsparli dobrym słowem i wrzucili datki do skarbonki. W zamian wybrali sobie symboliczne ceramiczne pamiątki: choinkowe zawieszki, niedźwiadki czy makiety naszego kościoła .

Miłym akcentem kiermaszu były występy artystyczne dzieci z Dziećmorowic i Niedźwiedzicy. Wykonane przez nich kolędy, pastorałki i muzyka wniosły odświętny nastrój.

To był bardzo udany dzień, za który dziękujemy wszystkim, co się do niego przyczynili.







{gallery}kiermasz152{/gallery}{jcomments on}