Opłatek 2013 w Niedźwiedzicy

Już od kilku lat , tradycyjnie, mieszkańcy wsi spotykają się na świetlicy i uczestniczą w jasełkach przygotowanych przez naszych najmłodszych.

W tym roku spotkanie odbyło się 19 grudnia, w przeddzień uroczystości gminnych przygotowywanych przez Wójta Gminy. Do uczestnictwa w gminnym spotkaniu opłatkowym zachęcił sołtys wsi podczas składania życzeń.

A życzenia – zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz lepszego, Nowego Roku skierowane były do obecnych, a także do wszystkich tych mieszkańców, którzy na uroczystość przygotowaną przez dzieci przyjść nie mogli.

Jasełka przygotowane zostały przez dzieci wzorowo. Wiernie odtworzyły wydarzenia z Betlejem , związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa i pozwoliły poczuć świąteczną atmosferę

Nad całością , a więc scenografią, przygotowaniem strojów i organizacją kolacji wigilijnej

i wspanialej choinki czuwała Pani Teresa Sobczyńska – pracująca z dziećmi na co dzień i Pani Anna Młynarczyk, mocno z naszą świetlicą związana.

Dopiero po nierozłącznym elemencie Świąt Bożego Narodzenia , a więc łamaniu się opłatkiem wszyscy dorośli i dzieci zasiedli do kolacji wigilijnej.

 

{gallery}23122{/gallery}