Czas spotkań opłatkowych

Zwyczajem lat poprzednich liczna część mieszkańców Niedźwiedzicy przybyła do świetlicy na zaproszenie naszych dzieci i młodzieży na Jasełka przez nich przygotowane. W poprzednim tygodniu mogliśmy skorzystać z zaproszenia Wójta Gminy Walim i uczestniczyć w gminnym spotkaniu opłatkowym, które to uświetnił swoją obecnością Ks. Biskup Ignacy Dec w otoczeniu księży z parafii gminy Walim.

W pięknie zorganizowanej uroczystości gminnej uczestniczyło nas wielu ale uznano, że przed tym najważniejszym łamaniem się opłatkiem w gronie najbliższych, własnych rodzin nie możemy pominąć spotkania lokalnego – mieszkańców wsi.

Można by powiedzieć, że przybyliśmy tłumnie – w tym te osoby, którym różne obowiązki nie pozwoliły na uczestnictwo w uroczystości gminnej. Organizatorzy bardzo się sprężyli. W przygotowanych Jasełkach ,oprócz tych doświadczonych – nastolatków wzięli udział w tym roku już najmłodsi – pięcio- i czterolatki. Trzeba było bardzo się napracować, bo i teksty i stroje i scenografia wszystkim się podobała.

Potem były kolędy, tradycyjny barszcz z uszkami, a mamy występujących dzieci przygotowały ciasta. Ale najważniejszy był opłatek, który wprowadził wszystkich w podniosły nastrój i przypominał o przyjściu na świat Jezusa Chrystusa.

Sołtys wsi złożył wszystkim mieszkańcom życzenia zachęcając do uczestniczenia zarówno w uroczystościach gminnych i tych lokalnych. Zachęcił też do licznego organizowania się w pracach na rzecz wsi. Zapytał też czy wszyscy zauważyli świąteczną iluminację zafundowaną nam przez Gminę. Tej jednak, powieszonej w samym rynku 🙂 trudno byłoby nie zauważyć.

{gallery}oplatek{/gallery}